Hakkımda

Her yenilik size deneyim güç başarı kazandırır!

Dr. Murat Beken 1970 yılında Almanya Iserlohn’da doğdu. İlköğretim eğitimini Almanya da tamamladıktan sonra lise eğitimi için Türkiye ye döndü. Kartal Anadolu Lisesinin ardından 1993 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümünü bitirdi. 1996 yılında Kocaeli Üniversitesi Fizik Bölümünde Master yaptı. Doktora çalışmalarına devam ettiği Yıldız Teknik Üniversitesinden Doktor unvanını aldı. 2001-2005 yılları arasında Avrupa Eğitim Kurumlarnda Bölüm Başkanlığı ve eğitim danışmanlığı, 2005-2016 yılları arasında Haliç Üniversitesinde Bilgisayar Müh. Böl. Başkan yardımcılığı, Uygulamalı Matematik Bölümü kuruculuğu ve Bölüm Başkanlığı, Haliç – MYO kuruculuğu ve Müdürlüğü ve Haliç-SEM kuruculuğu ve Müdür yardımcılığı gibi idareciliği üstlenmiş ayrıca bu dönemde Bizim Boyut Dershanesinin kuruculuğu ve eğitim koordinatörlüğünü yaptı.

2014 yılında Haliç Üniversitesindeki görevlerinin yanında Haliç Üniversitesinin Mütevellli Heyetinin görevlendirilmesi ile Haliç Eğitim Kurumlarının danışmalığını üstlenerek Özel Haliç Temel Lisesini  (2014), Özel Haliç İlköğretim Okulunu (2015) ve Özel Haliç Anadolu Lisesi (2015) kurdu. (2016) Beykent Üniversitesinde Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Elektrik – Elektronik Mühendislik Bölümünde görev aldı ve (2018) yılında Nişantaşı Üniversitesinde Doçent ünvanı almış olup Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Elektrik – Elektronik Mühendislik Bölümünde ve  Üniversitenin Akreditasyon ve Eğitim ve öğretim kurularında görev almaktadır, Ayrıca Yıldız Teknik Üniversitesinde bilimsel çalışmalarına devam etmekte ve TÜBİTAK Proje çalışmalarını yürütmektedir.

Eğitim sektörü ile üniversitenin ilk yıllarında tanışan, eğitim sektörüne yıllarını veren bir eğitimci olarak ÖSYS ve MEB sınav yerleştirmeleri danışmanlığını yapmaktadır. Danışmalığını yaptığı bütün öğrencileri hayallerine kavuşturmuştur.

Verdiği Lisans Düzeyindeki Dersleri; Genel Fizik, Fizik I-II, Modern Fizik, Termodinamik, Analiz I, Analiz II, Sayısal Elektronik, Sayısal Elektronik Laboratuvarı, Mantık Tasarım Devreleri, Temel Elektronik, Uygulamalı Matematikte Özel Konular I, Temel Elektronik, Sinyal ve Sistemler, Bulanık Mantık, Yapay Sinir Ağları ve Uygulamaları.

Verdiği Yüksek Lisans ve Doktora Düzeyindeki Dersleri;  E-Ticaret, Elektronik Ticaret Web Sitesi Geliştirme, Yapay Zekâ ve Uygulamaları, Yapay Sinir Ağları ve Uygulamaları, Bulanık Mantık (Fuzzy Lojik), Uygulamalı Matematikte Özel Konular, Risk Analizi ve Yönetimi,Fizik, Matematik, Lineer Cebir, Diferansiyel Denklemler, Sinyal ve Sistemler, Mantık Tasarım Devreleri, Matlab- Simulasyon

Verdiği Ortaöğretim Dersleri; Fizik (Almanca – İng.), Matematik (Almanca – İng.), Geometri  (Almanca – İng.), Analitik Geometri (Almanca – İng.), Fen ve Teknoloji